Lubomír Sedlář rozvlnil síť 8-krát, Aleš Krč se blýskl 6 brankami v rozmezí 22 minut

10/06/2024, 23:11OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Těsně před koncem první poloviny sezóny zůstaly v soutěžích již jen dva týmy bez ztráty bodu. SK Véska takto vévodí po 10 kolech první lize, ve 4.A lize kraluje s 33 body po jedenácti kolech Buldog Unčovice.

V 1. lize poutaly v posledních kolech největší pozornost vzájemné souboje loňské top čtyřky. Kovo Dřevo zvítězilo na půdě Galatasaray 8:6, když rozhodlo pěti brankami již v první půli, úřadující mistr RK Kafki pak podlehl bronzovým Raptorům 5:6 zejména díky střelecké potenci Adama Andreeva, který zaznamenal čtyři přesné zásahy. Avšak na samotné špici tabulky se sluní SK Véska, jejíž nadcházející středeční večerní duel s druhým Kovo Dřevem (20:00, hřiště Slavonín) slibuje atraktivní malofotbalovou podívanou.

Ve skupině A druhé ligy došlo k nevídanému jevu, když na hřišti v Bohuslavicích přišly o svou osmiměsíční neporazitelnost, spočívající ve šňůře 15 utkání v řadě, Hroší stavby, o což se nejvíce přičinil hattrickem domácí kanonýr Ondřej Procházka.  To B skupina je v horní polovině tabulky mnohem vyrovnanější a vměstnaná do rozmezí 6 bodů a určitě nejzajímavějším duelem tohoto kola bude páteční večerní utkání mezi New park a Kamerunem (19:00, hřiště Milo 1).

Ve třetích ligách kralují s větším náskokem Sokolka Horka B, Dorespo Lošov a Second Wave, které nejvýrazněji táhnou jejich kanonýři. Aleš Krč, který otočil 6 brankami v druhém poločase utkání Second Wave na hřišti Jívové, dokonce s 28 brankami vévodí střeleckým tabulkám všech skupin třetí ligy. Lubomír Sedlář 8 brankami v jednom utkání řídil horeckou demolici 12:0 hostujícího FC 1970 Bubeník.

Jednoznačným lídrem čtvrtých lig je ve skupině A tým Buldog Unčovice, který zvítězil ve všech 11 dosavadních utkáních při famózním skóre 64:17. Naopak ve skupině B je rozdíl mezi prvním a pátým týmem tabulky pouhý jeden bodík.